68 санкционирани возачи во Центар

пред 1 година

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (20.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Центар се изречени вкупно 68 мерки, меѓу кои 5 за возење без возачка дозвола, 4 за нерегистрирани возила, 2 санкции за непоседување зимска опрема и 9 мерки за возење под дејство на алкохол.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се зголеми безбедноста во сообраќајот.

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 7

4anime.biz 4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub)

Dragon Ball Super Episode 128

sites to watch anime Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 9

Scroll to Top