Азар ќе патува со тимот во Менхенгладбах

Азар ќе патува со тимот во Менхенгладбах

пред 3 години

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат во Менхенгладбах, на натпреварот од второто коло во Лигата на шампионите. Изненадувачки, на списокот се наоѓа и Еден Азар.

Белгиецот од почетокот на сезоната не одиграл ниту една минута за Реал, а неодамна медиумите пишуваа дека тој нема да се врати во тимот до крајот на ноември.

Азар има проблем со повредата на мускулот на десната нога. Последениот меч тој го одиграл на 7.август.

Реал ќе гостува во Менхенгалдбах утре од 21 часот. Во првото коло, Реал доживеа пораз од Шахтјор (2:3), додека Борусија одигра 2:2 со Интер во Милано.

 

Share
Scroll to Top