Алекс Маркез сака да стартува и покрај хорор-падот на задникот

Алекс Маркез сака да стартува и покрај хорор-падот на задникот

пред 2 години

Алекс Маркез, Мото2 шампионот и брат на актуелниот Мото ГП шампион, Марк Маркез имаше хорор-пад на квалификациите на трката во Валенсија, но останува сигурен дека ќе може да се трка денеска доколку болките на задникот му го дозволат тоа.

Маркез направи грешка и одеше прениско кога беше буквално исфрлен од мотоциклот и падна директно на задникот, пред по кратката пауза повторно да се врати на мотоциклот, но не успеа да се квалификува над 20. место.

„Не беше лесно, тоа е сигурно. Одев до крај за подобар круг, но имав тежок пад. Паднав на колкот и на задниот дел од грбот, но се вратив на вториот мотоцикл да возам додека ме држеше адреналинот. Сега ќе видиме како ќе се чувствувам пред трката и дали ќе можам да се тркам“, вели Маркез.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime to watch AnimeDao SK8 the Infinity

Attack on Titan Season 3 (Dub)

Kiss x Sis (TV)

anime to watch Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

anime websites Attack on Titan

tải go88
Scroll to Top