Ангеловски: Александар го оспоруваа, но кој ќе го оспори Горан Велики!

Ангеловски: Александар го оспоруваа, но кој ќе го оспори Горан Велики!

пред 2 години

Прес-конференцијата на македонскиот селектор Игор Ангеловски по историската победа над Грузија, секако, не беше вообичаена, откако му се приклучија и фудбалерите со песна и со навивање.

Ангеловски, пак, даде интересна изјава за капитенот, Гранде Горан Пандев, споредувајќи го со Александар Македонски.

„Благодарам на честитките, но тие одат до моите фудаблери. Не само овие кои се тука. Едно момче сега лежи во кревет, тоа е Енис Барди, а со нас не се ниту Кире, Крста и Буба, но и тие се дел од овој успех. Македонија имаше еден херој кој го оспоруваа – Александар Велики. Но, никој не може да го оспорува Горан Велики“, изјави Ангеловски.

Share

anime stream. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Naruto

free anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

4 anime 4Anime DARLING in the FRANXX (Dub)

My Hero Academia (Dub) Episode 7

anime websites Kiss x Sis (TV)

tải go88
Scroll to Top