Ангеловски: Стигнавме до финалето, нема тука да застанеме

пред 7 месеци

Фудбалската репрезентација на Македонија, денеска ги започнува подготовките, за натпреварот против Грузија (12. ноември, Тбилиси), за пласман на Европското првенство. Репрезентативците се собраа во хотелот „Гранд Плаза“, а селекторот Игор Ангеловски се соочува со одредени проблеми во однос на фудбалерите кои се на списокот за настап (Божиновски, Адеми, Ристевски). – Од фудбалерите кои пристигнаа во репрезентативната база, за жал, Даниел Божиновски е позитивен на Ковид-19 и нема да биде во комбинација за овие натпревари. Денеска го очекуваме пристигнувањето на Кире Ристевски кој треба, исто така да има негативен тест за да може да се стави на располагање. Аријан Адеми ќе оди на детални медицински прегледи откако пријави повреда здобиена на загревање пред вчерашниот натпревар на Динамо. Јас се надевам дека нема да имаме дополнителни проблеми по пристигнувањето на останатите фудбалери и подготвени ќе ги започнеме планираните тренинзи, изјави селекторот Ангеловски. Во однос на противникот и очекувањата од дуелот на Динамо арената во Тбилиси, селекторот има јасен став. – Знаеме против кого играме, знаеме за што играме. Треба да бидеме максимално сконцентрирани, мотивирано да го одиграме натпреварот и да го добиеме за конечно да се пласираме на Европското првенство. Ова е натпревар кој навистина носи посебни емоции бидејќи имаме шанса на фудбалска Македонија да и донесеме пласман на Европско првенство. Со позитивните резултати кои ги остваривме се донесовме во таква ситуација, среќни сме што сме дел од ова финале, но не планираме тука да застанеме. Ова е потполно нов натпревар во однос на нашите два меѓусебни меча, ова е финале, двете репрезентации ќе влезат различно во дуелот во кој очекувам да решаваат нијанси, а тие да бидат на наша страна, изјави Ангеловски. Извор/FFM.mk

Share

AnimeHeaven boruto anime heaven: My Hero Academia 3 (Dub) Episode 25

KissAnime dubbed anime: Watch Your Lie in April Episode 13 (https://kissanimeonline.com/m/GaM/ep-13)

Scroll to Top