Антонио Бандерас сака да помогне на својот омилен клуб Малага

Антонио Бандерас сака да помогне на својот омилен клуб Малага

пред 5 месеци

Холивудскиот актер, Антонио Бандерас призна дека е подготвен да инвестира во клубот од неговиот роден град, Малага, за кој никогаш не ја криел својата љубов и честопати бил н стадионот.

Малага во моментов се во втората шпанска лига по испаѓањето во 2017/18 и 60-годишниот актер, кој беше фудбалер во младоста пред да го скрши стапалото на 14 години, неодамна се врати дома каде што ќе го предводи својот театар „Сохо“.

„Мојата вклученост во Малага ќе зависи од тоа кои се новите инвеститори и што сакаат. Во Малага е потребно некој да го фати бикот за рогови и да го поведе клубот напред. По сите проблеми, не им оди толку лошо и момците кои го носат дресот завршуваат одлична работа. Но, вака не може да се оди напред“, вели Бандерас.

Малага се во средината на табелата, но финансиските проблеми значат дека тие се во стечај и околу клубот има многу судски процеси.

Share

AniWatch aniwatch.me: Attack on Titan Season 2 (https://aniwatch.pro/m/vJLz) Episode 12

AnimeDao detective conan animedao: Watch My Hero Academia Episode 10 (https://animedao.nl/m/nA5/ep-10)

Scroll to Top