Арсенал го пратија Колашинац назад во Шалке

Арсенал го пратија Колашинац назад во Шалке

пред 6 месеци

Сеад Колашинац, репрезентативецот на Босна и Херцеговина, откако не успеа да стане редовен првотимец под Микел Артета, беше пратен на позајмица во својот стар клуб Шалке до крајот на сезоната.

27-годишниот Колашинац дојде на „Емирати“ токму од Шалке во 2017 година, и сега се враќа во Гелзенкирхен во клуб кој има освоено само четири поени по 13 меча во Бундеслигата.

„Пресреќен сум што повторно ќе го носам дресот на кралските сини на Шалке. Клубот е во тешка ситуација и во следните недели и месеци сакам да помогнам да освојуваме многу поени. Сигурен сум дека ќе останеме во Бундеслигата“, вели Колашинац.

Share

GoGoAnime knights and magic gogoanime: Watch Fairy Tail Episode 160 (https://gogoanime.be/m/G7O/ep-160)

AnimeTV animetv jp: Watch Jujutsu Kaisen (TV) Recap Episode Full (https://animetv.cc/m/7N1Q/ep-1)

Scroll to Top