Артур: Роналдо е поголем лидер од Меси

Артур: Роналдо е поголем лидер од Меси

пред 3 месеци

Играчот од средниот ред на Јувентус, Бразилецот Артур (24) смета дека неговиот соиграч, Кристијано Роналдо е поголем лидер од Лео Меси со кој соработуваше додека играше за Барселона. Артур пред почетокот на оваа сезона од Барса дојде во Јуве, а во спротивен правец замина репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ.

„Сите имаат свој начин на покажување лидерство. Лео тоа го прави со движењата иако не ги покажува многу, но на терен ги покажува во моментот кога ќе добие топка, со сета своја жед за голови и победа. Кристијано е дечко кој тоа сака да го покажува со рацете, со зборови и очигледно кога ќе ја добие топката. Во соблекувалната е доста вклуен, и во добри односи е со сите, разговара со сите. Не сме толку големи пријатели да одиме на кафе заедно, но имаме добар однос. Тешко е да се рече кој е поголем лидер, затоа што ако едниот постигне 5 гола, тоа го прави и другиот. Двајцата се добри лидери, но сепак го бирам Роналдо“ рече Артур.

Бразилскиот фудбалер сезонава има 17 настапи за „Старата дама“ во сите натпреварувања и се уште е без гол и асистенција.

Share

AniWatch anime stream: Your Lie in April Episode 22

WCOStream wcostream amazing world of gumball: Tokyo Ghoul (https://wcostream.cc/m/VLK) Episode 12

Scroll to Top