Атлетико сакале да го вратат Гризман на „Ванда Метрополитано“

Атлетико сакале да го вратат Гризман на „Ванда Метрополитано“

пред 1 година

Атлетико Мадрид, во летниот преоден рок, сакале да го искористат незадоволството на Антоан Гризман во Барселона и да го вратат на „ванда Метрополитано“.

Радиото „Кадена СЕР“, тврди дека Атлетико на барселона ѝ понудиле тројца фудбалери во замена за Гризман.

„Јорганџиите“ им ги понудиле Марио Ермозо, Тома лемар и Алваро Мората.

Тогашниот претседател на Барселона, Џозеп Марија Бартомеу, го одбил предлогот на клубот од Мадрид. Според овој извор, Бартомену, не сакал ниту да слушне за опцијата Гризман да замина од Барселона.

Гризман, од почетокот на сезоната има одиграно девет натпревари, постигнал два гола и забележал една асистенција.

 

Share
Scroll to Top