Балкански фудбал! Вакво паѓање за пенал не сте виделе!

Балкански фудбал! Вакво паѓање за пенал не сте виделе!

пред 7 месеци

Во мечот од романската втора лига помеѓу Петролул и Универзитатеа Крајова ни доаѓа можеби најскандалозно досудениот пенал во историјата на фудбалот.

Гостите водеа со 0:1 во 83. минута, кога напаѓачот на Петролул, Балинт буквално се фрли во шестнаесетникот иако немаше никој до него, а судијата наседна на неговото глумење.

За жал (или за среќа), не падна гол, бидејќи од Белек од пенал ја погоди само стативата, и мечот заврши со 0:1.

Share

ANIMEFLIX animeflix inuyasha: My Hero Academia Episode 13

AniWatch dubbed anime: The Rising of the Shield Hero (Dub) (https://aniwatch.pro/m/jj1A) Episode 25

Scroll to Top