Барса на Меси му нуди 10-годишен договор

Барса на Меси му нуди 10-годишен договор

пред 6 месеци

Првиот човек на Барселона, Џоан Лапорта и таткото на Лионел Меси, неколку дена водат интензивни преговори околу новиот договор на фудбалерот, тврдат аргентинските и шпанските медиуми.

Актуелниот договор на Меси, истекува по завршувањето на сезоната, а тој се уште не донел одлука околу тоа каде ќе игра во иднина.

Медиумите пишуваат дека негова желба е да остане во Барселона, да ја заврши кариерата на „Ноу Камп“, а потоа да биде директор во клубот.

Барселона на Меси му нуди 10-годишен договор.

Според тој договор, Меси би играл во Барселона уште две сезони, а потоа би се преселил во САД каде би работел како амбасадор на клубот. Во некој од американските клубови би собрал искуство, а потоа би се вратил во Барселона на функцијата спортски директор.

Share

Watch The Adventures of Kotetsu Episode 2

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

GoGoAnime: Mayonaka no Occult Koumuin: Hitoribocchi no Kyuuketsuki (Dub) anime episode 2 online free at https://gogoanime.be gogoanime hunter x hunter

Website https://animepahe.cc: Watch Keroro Gunsou Movie 4: Gekishin Dragon Warriors de Arimasu! animepahe Episode Full anime

Starity: https://starity.hu/profil/292825-kissanimemx/

Os mbed: https://os.mbed.com/users/gogoanimebe/

Scroll to Top