Барса со пресврт преку Сосиедад

Барса со пресврт преку Сосиедад

пред 9 месеци

Барселона успеа да стигне до 2:1 пресврт-победа против Реал Сосиедад во 19. коло во Ла лига за да се искачат на петтото место во Шпанија.

Сосиедад успеа да дојде во водство во 27.минута по асистенцијата на Порту до Вилијан Жозе, но реакцијата на Каталонците беше брза. По грешката на одбраната на Сосиедад, Жорди Алба успеа да постигне убав гол во 31. минута, пред во 43. минута Алба да му асистира на Френки Де Јонг за 2:1.

Во второто полувреме, Барса имаше неверојатна шанса преку Антоан Гризман, кој промаши празен гол, а во финишот Александер Исак за малку ќе израмнеше да не беше одличната реакција на Тер Штеген.

Барса сега заостанува шест поени зад водечкото трио – Атлетико Мадрид, Реал Сосиедад и Реал Мадрид.

Share

KissAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

AnimeFreak: Goblin Slayer: Goblin's Crown anime episode Full online free at https://animefreak.ws animes online

Website https://aniwatch.pro: Watch Galactic Patrol Lensman aniwatch Episode 19 dubbed anime

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Cliqafriq: https://cliqafriq.com/animeflixnl

Guides: https://guides.co/p/kissanimemx

Scroll to Top