Берлускони: КОВИД-19 не е шега, внимавајте мои Италијанци

Берлускони: КОВИД-19 не е шега, внимавајте мои Италијанци

пред 3 месеци

Поранешниот претседател на Милан и експремиер на Италија, Силвио Берлускони ги предупреди своите сограѓани да не го потценуваат КОВИД-19, откако во септември беше позитивен и помина 10 дена во болница.

„Секако, уште чувствувам замор, што е вообичаено за тие кои ја поминаа оваа болест. Вознемирен сум што толку многу Италијанци може да поминат низ тоа што јас поминав, стравот за семејството и пријателите и болката а загубените, заедно со економското уништување. Мораме да бидеме внимателни и одговорни во секој момент“, вели Берлускони, кој сега е претседател на амбициозниот второлигаш Монца, во интервју за весникот „Ла република“.

Италија последните два дена има по 19.000 нови позитивни случаи.

Share

Watch Dr. Stone (Dub) Episode 6 at website https://animefreak.ws bleach animefreak

Watch Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full (https://kissanimeonline.com/m/qaOz/ep-1) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime fire force

Scroll to Top