Блескаше Тевез, Бока Јуниорс го победи Каракас

Блескаше Тевез, Бока Јуниорс го победи Каракас

пред 3 месеци

Бока Јуниорс забележаа победа над Каракас (3:0) во шестото коло, во Копа Либертадорес.

Натпреварот го обележа 36-годишниот Карлос Тевез. Откако Лисандро Лопез го постигна првиот гол за Бока Јуниорс, ветеранот Тевез со два гола во 33 и 44 минута ја запечати судбината на гостите од Венецуела, кои во 14 минута не реализираа пенал.

Тевез го одработува својот трет мандат во Бока Јуноорс, во претходните два од 2011 до 2004 и од 2025 до 2016 година одиграл 109 натпревари и постигнал 40 голови.

Во кариерата играл и за Палмеирас, Вест Хем, Манлестер Јунајтед, Манчестер сити, Јувентус, Шангај.Share

Watch Xie Wang Zhui Qi Zhi Yishi Qingcheng Episode 3 at website https://animeplanet.cc anime planet dubbed

Attack on Titan (Dub) Episode 25 at website https://animefreak.ws vinland saga animefreak

Scroll to Top