Брутална тепачка на фудбалски натпревар во Бразил

Брутална тепачка на фудбалски натпревар во Бразил

пред 1 година

Брутална тепачка се случила на натпреварот помеѓу У-17 екипите на Флуминенсе и Атлатико Паранаенсе.

Во тепачката учествувале сите играчи. Снимките покажуваат дека тупаници „летаат“ на сите страни. Најлошо минал еден играч на Флуминенсе, кој добил удар со копачка по главата, а откако паднал на тревата противниците продолжиле да го удираат.

Судијата поделил 10 црвени картони.

 

Share

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Naruto: Shippuden (Dub)

4Anime Attack on Titan Final Season Episode 7

4 anime biz 4Anime My Hero Academia (Dub)

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

4 anime 4Anime Tokyo Ghoul

Scroll to Top