Валенсија го осигура потписот на талентот Муса

Валенсија го осигура потписот на талентот Муса

пред 1 година

Тинејџерот Јунус Муса го продолжи договорот со Валенсија до 2026 година, откако оваа сезона го предизвика вниманието на повеќе големи европски клубови со своите настапи.

18-годишниот Муса, кој е роден во Њујорк, но пораснал во Италија и Англија, е достапен за четири репрезентации – САД, Англија, Гана и Италија, а веќе имаше два настапи во пријателските мечеви на САД со Велс и Панама како втор најмлад фудбалер на американската репрезентација.

Муса има еден гол во 10 настапи во првата сезона со првиот тим на Валенсија, откако претходно работеше во академијата во Арсенал, во период кога настапуваше за англиската У-18 репрезентација, а неодамна англискиот селектор Герет Саутгејт откри дека тој останува на пошироката листа.

Share

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

anime dao Naruto

anime streaming JUJUTSU KAISEN (Dub)

anime websites Naruto: Shippuden

AnimeDao Komi Can’t Communicate

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 10

Scroll to Top