Главоболки за Пирло – Роналдо со повреда, четврти пат реми во седум меча!

Главоболки за Пирло – Роналдо со повреда, четврти пат реми во седум меча!

пред 1 година

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло признава дека разочаран што падот на концентрацијата во последните секунди од мечот донесе до 1:1 реми на гостувањето кај Лацио и ги предупреди своите играчи дека мораат да останат ментално подготвени и да внимаваат на секој детаљ.

Јуве имаше предност преку Кристијано Роналдо на почетокот на мечот, но во 95. минута, Фелипе Каиседо успеа да постигне гол, за четврто реми во седум кола во Серија А за клубот од Торино, кој заостанува три поени зад лидерот Милан.

„Одигравме одличен натпревар, не им дадовме да шутнат на гол. Но, титулите се освојуваат ако внимаваме на секој детаљ, а вака 10 секунди загубивме концентрација и тие израмнија. Главата е најважното нешто во фудбалот, ако не одиш подготвен тогаш имаш лош меч. Моравме да дадеме нешто повеќе“, вели Пирло.

Дополнителна главоболка е повредата на Кристијано Роналдо, кој во 73. минута од мечот побара замена поради повреда на скочниот зглоб.

„Роналдо е наш клучен фудбалер, но имаше проблеми и морав да го заменам. Работевме да бидеме подобри и да имаме нови идеи“, додава тренерот.

Лацио се претплатени на драми – Каиседо пак ги спаси од пораз од Јуве во 95. минута

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime online 4Anime Naruto

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

4Anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

watch anime dub My Hero Academia (Dub)

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 21

Scroll to Top