Дагестански ММА фајтер застрелан со пушки по расправија за земја (вознемирувачко)

Дагестански ММА фајтер застрелан со пушки по расправија за земја (вознемирувачко)

пред 8 месеци

Поранешниот ММА фајтер, Шамил Абдулмуслимов бил застрелан од двајца напаѓачи со автоматски пушки во градчето Хасавјурт во Дагестан по наводна расправија за земја.

25-годишниот Абдулмуслимов, кој имаше 11-4 скор во различни помали промотерски куќи, бил застрелан во четвртокот по расправија со татко и син околу земја. Според локалните медиуми, расправијата почнала во еден ресторан, по што Мургамудин Мурасидов и неговиот син заминале и се вратиле со автоматски пушки и го застрелале ММА фајтерот.

Дагестан е славен по своите боксери, борачи и ММА фајтери – шампионот во средно-тешка категорија во бокс Артур Бербиев е роден во Хавасјурт, кој е на 100 километри од Махачкала, родниот град на ММА сензацијата Хабиб Нурмагомедов.

Share

GoGoAnime go go anime: The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://gogoanime.be/m/OJOk) Episode 13

AnimeFreak watch animes: Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (https://animefreak.ws/m/01mp) Episode Preview 02

Scroll to Top