Драгиќ во солзи бидејќи не може да игра

Драгиќ во солзи бидејќи не може да игра

пред 5 месеци

Горан Драгиќ не играше ниту во четвртиот меч од финалната серија против Лос Анџелес Лејкерс. Еден од најдобрите кошаркари на Мајами Хит го повреди стапалото на десната нога во првиот меч од серијата.

Изминатата ноќ Мајами и Лејкрси го одиграа четвртиот меч од серијата, Драгиќ имаше желба да игра меѓутоа болката го спречи да се појави на теренот.

Словенецот се појави на загревањето пред мечот, а откако му стана јасно дека нема да може да им помогне на соиграчите заплака.

Лејкрди го добија четвртиот меч 102:96, во серијата водат со 3:1.

 

Share

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments Episode 6 at website https://animeflix.nl. See more animeflix hello world

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II (Dub) Episode 12 at website https://gogoanime.be. See more i want to eat your pancreas gogoanime

Scroll to Top