Дресот на Барса за дуелот со Реал

Дресот на Барса за дуелот со Реал

пред 5 месеци

Фудбалскиот клуб Барселона, во специјално дизајнирани дресови, ќе го игра дербито со Реал Мадрид. Дресовите кои играчите ќе ги носат само на овој натпревар, од 1.февруари ќе можат да се купат во клупските продавници.

Специјалните дресови, Барселона, на јавноста и ги покажа во вторникот. Улогата на манекен ја имаше поранешниот капитен и клупска легенда Карлес Пујол.

Барселона, во Ел Класико, ќе гостува кај Реал во Мадрид, на 11.април.

Share

AniWatch animes online: Attack on Titan Season 2 (https://aniwatch.pro/m/vJLz) Episode 12

WCOStream dubbed anime: Naruto: Shippuden Episode 500

Scroll to Top