Зверев го победи Мареј

Зверев го победи Мареј

пред 2 недели

Познати се сите учесници во осмина-финалето на Мастерсот во Индијан Велс. Изминатат ноќ, пласман во четвртото коло, изборија Александар Зверев, Гаел Монфис, Стефанос Циципас и Алекс Де Минор.

Третиот носител Зверев, во интересен меч го победиа Енди Мареј со 6:4, 7:6. Британецот пропушти можност за победа, во двата сета прв доаѓаше до брејк. Во првиот дојде до 3:0, но до крајот Зверв освои шест, а тој само еден гем.

Во вториот сет, Мареј, два пати и имаше брејк предност, но не успеа да избори трет сет.

Германецот во осмина-финалето ќе игра против Монфис. Французинот го победи Кевин Андерсон со 7:5, 6:2.

Share

Website https://aniwatch.pro: Watch Kanamemo aniwatch Episode 13 anime websites

Website https://animebee.to: Watch Shouwa Ahozoushi Akanuke Ichiban! animebee Episode 3 kissanime

Website https://animeheaven.pro: Watch Monster Strike The Movie animeheaven Episode Full animeheaven unblocked

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

ANIMEFLIX: The Weathering Continent anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix given movie

Scroll to Top