Зидан се скарал со новинари по мечот со Виљареал, го прашувал за Азар

пред 5 дена

Реал, попладнево освои еден бод на гостувањето кај Виљареал. Тимот на Зидан водеше од втората минута со голот на Маријано Дијаз, а предноста на Реал ја поништи Морено со гол од пенал. По мечот, на прес-конференцијата, Зинедин Зидан влегол во жестока расправија со неколку новинари. Зидан се изнаевирал на едно од прашањата поврзани со Еден Азар. Белгиецот против Виљареал одигра 65 минути. „Немојте да се грижите. Само работетте си го она што траба да го работите, а кас ќе си продолжам со мојата работа. Азар долго не играше, мораме да му ги дозираме минутите на теренот. Важное дека е со нас и дека се чувствува добро“, рекол Зидан.

Share
Scroll to Top