„Ибрахимовиќ е како Гулит и Ван Бастен“

„Ибрахимовиќ е како Гулит и Ван Бастен“

пред 1 година

Легендарниот капитен на Милан, Франко Барези е воодушевен од она што на теренот го прикажува 39-годишниот Златан Ибрахимовиќ. Швеѓанецот го споредил со Холанѓаните, кој во 90-те години од минатиот век му беа соиграчи во Милан.

„Неверојатно е што се може. Што може да им пренесе на соиграчите. Ментално тој како да има 22 години. Ван Бастен и Гулит беа силни личности и беа физички јаки. Ибрахимовиќ го има сето тоа, исто како и тие тој прави разлика на теренот. Физички е префектно подготвен, ментално е силен. Тој е единствениот во тимот кој со сигурност да каже кога е вистинско време тимот да тргне напред“, рекол Барези.

Франко Барези, минатиот месец, беше промовиран во нов потпретседател на Милан.

Share

ani watch. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town?

AniWatch Horimiya Episode 11

free anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

AniWatch Fairy Tail Episode 172

anime stream Naruto

tải go88
Scroll to Top