Ибра направи сè во дербито – постигна гол, ќе се тепаше со Лукаку и доби црвен картон!

Ибра направи сè во дербито – постигна гол, ќе се тепаше со Лукаку и доби црвен картон!

пред 3 години

Со Златан Ибрахимовиќ никогаш не е здодевно. Шведскиот ветеран го покажа ова уште еднаш на градското дерби Милан-Интер во Копа Италија, откако за неполн час направи речиси сè – постигна гол, се испопцу со Ромелу Лукаку, и подоцна доби црвен картон за груб фаул над Александар Коларов.

Само Златан!

Share
Scroll to Top