Квитова избори полу-финале на РГ

Квитова избори полу-финале на РГ

пред 5 месеци

Петра Квитова од Чешка со победата над Германката лаура Зигмунд 6/3, 6/3 избори пласман во полу-финалето на Ролан Гарос. Квитова го израмни својот најдобар резултат во Париз, во 2012 година таа во полу-финалето доживеа пораз од Марија Шарапова.

Речиси целиот меч мина во доминација на Квитоа, исклучок е еден мал приод во вториот сет кога Зигмунд успеа да се врати во мечот.

Сервисот одлично ја служеше Квитова, поради што не и дозволи ниту една брејк шанса на противничката. Единствниот брејк во првиот го направи Квитова во четвртиот гем.

Вториот сет Квитова го започна со 2:0, Зигмунд успеа да го врати брејкот и да израмни на 2:2, а потоа тенисерката од Чешка клучниот брејк го направи во седмиот гем.

Квитива за пласман во финалето ќе игра против една од Аметиканките Даниел Колинс или Софија Кенин.

Share

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 7 at website https://animeflix.nl. See more animeflix hunter x hunter 2011

Watch One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 10 at Funimation funimation xbox

Scroll to Top