Колумбус кру со втора МЛС титула

пред 9 месеци

Лукас Зеларaјан постигна два гола за Колумбус кру со 3:0 да ги победи актуелните шампиони Сиетл саундерс и да ја освои својата втора титула од МЛС купот.

Аргентинецот Зеларaјан, најскапото засилување во историјата на Колумбус, ја доби МВП наградата откако ја донесе првата титула за Колумбус од 2008 година, и не дозволи Саундерс да станат првиот тим кој го одбранил трофејот од Лос Анџелес галакси во 2011/12.

Ова е совршен крај за Колумбус, откако клубот за малку ќе беше преселен од Охајо пред неколку години.

Share

Watch Re:ZERO -Starting Life in Another World- Season 2 (Dub) Episode 13

Website https://animedao.nl: Watch One Piece: Episode of East Blue - Luffy to 4-nin no Nakama no Daibouken animedao Episode Full go go go anime

Detective Conan Movie 20: The Darkest Nightmare (Dub) Episode Full

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Animeflixnl wixsite: https://animeflixnl.wixsite.com/my-site

Gfycat: https://gfycat.com/@gogoanimebe

Scroll to Top