Лаутаро: Во Интер е убаво, но не знам што ќе се случи утре

Лаутаро: Во Интер е убаво, но не знам што ќе се случи утре

пред 6 месеци

Лаутаро Мартинез инсистира дека е среќен во Интер, но додава дека не знае што носи иднината, објаснувајќи зошто реагираше бурно откако беше заменет во второто полувреме на мечот Џенова-Интер во саботата.

„Секој ден работам да бидам подобар. Денеска сум фудбалер на Интер и го сакам најдоброто за клубот. Среќен сум, работам секој ден и сакаме да победуваме и да го кренеме тимот. Не знам што ќе се случи утре, денеска сум во Интер и среќен сум“, вели Аргентинецот пред мечот од ЛШ против Шахтјор Доњецк.

23-годишниот Мартинез беше постојано поврзуван со трансфер во Барселона ова лето, а реакцијата откако беше заменет од Антонио Конте во мечот со Џенова ги зголеми шпекулациите за неговото незадоволство.

„Бев лут на самиот себеси бидејќи не играв како што сакав, и тоа излезе од мене. Сега сум среќен и подготвен“, објаснува напаѓачот.

Конте: Нема конфликт со Лаутаро, нормално е да се лути

Share

AniWatch aniwatch me: Watch High School DxD Episode 7

ANIMEFLIX my hero academia animeflix: Watch My Hero Academia Episode 13

Scroll to Top