Лекарот на Марадона ја направил клучната грешка?

пред 1 година

Три дена по смртта на славниот аргентински фудбалер, Диего Армандо Марадона, во јавноста се појави информација дека голем пропуст направил личниот доктор на поранешниот фудбалер, Леополд Луке. Адвокатот на Марадона, ден по смртта на фудбалерот, на Твитер побара истрага и одговорност за лекатите од Итната помош. Според него тие задоцниче половина час. Аргентинските медиуми пишуваат дека личниот лекар на Марадона, кога се јавил во Итната помош, не кажал на кого му е потребна лекарска помош. „Дали можете да испратите амбулантно возило во квартот Сан Андрес?“, рекол Луке. Тој само навел дека медицинска помош му е потребна на лице со срцеви проблеми кое е на возраст од 60 години.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

animes online SK8 the Infinity

free anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AnimeHeaven Dragon Ball Z (Dub)

Attack on Titan Season 3 Episode 6

AnimeHeaven Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

tải go88
Scroll to Top