Лестер со новиот триумф „им дише во врат“ на Ливерпул и Јунајтед

Лестер со новиот триумф „им дише во врат“ на Ливерпул и Јунајтед

пред 4 месеци

Фудбалерите на Лестер Сити со 2-1 го совладаа Њукасл на негов терен во рамки на 17 коло во англиската Премиерлига.

„Лисиците“ со головите на Медисон (55) и Тилеманс (72) ја донесоа победата. Единствениот гол за домашниот тим го постигна Керол во 82 минута.

Со овој триумф Лестер се искачи на третата позиција на табелата со 32 бода и се на само бод помалку од лидерот Ливерпул и второпласираниот Јунајтед.

Њукасл со 19 бода по 17 кола останува блиску до зоната за испаѓање во понизок ранг.

Share

WCOStream anime online: Watch Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 9

4Anime 4animeone: Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 12

Scroll to Top