„Лилјаците“ во фото-финиш ја средија Селта

„Лилјаците“ во фото-финиш ја средија Селта

пред 3 години

Фудбалерите на Валенсија триумфираа во 24 коло на Ла Лига. „Лилјаците“ на „Месталја“ со 2-0 беа подобри од Селта Виго.

Иако гостите останаа без својот голман Бланко (црвен картон во 60 минута) сепак одолеваа на нападите на противниците се до 94 минута.

Ваљехо длабоко во судиското продолжение на мечот донесе предноста од 1-0, а точка на сите надежи за позитивен резултат на тимот од Виго стави Гамеиро во 98 минута.

По ова коло Валенсија се проби на 12-тата позиција, а Селта останува десетта.

Share
Scroll to Top