Лопез за историја – го среди Ломаченко и ги обедини 4-те титули во лесна категорија

Лопез за историја – го среди Ломаченко и ги обедини 4-те титули во лесна категорија

пред 8 месеци

Американскиот боксер, Теофимо Лопез (23) славеше на се чини најзначајниот меч по избивањето на пандемијата на коронавирусот. Тој во Рио де Жанеиро го победи тројниот шампион, Васил Ломаченко (32) од Украина со едногласна судиска одлука (116-112, 119-109, 117-111) по 12 рунди вистински спектакл.

Лопез ги обедини четирите титули во лесна категорија што никогаш во историјата на боксот не се случило.

По победата, Лопез скокаше од среќа, правеше салто во рингот, а откако целиот беше со шампионски појаси на себе, кратко изјави:

„Најголемиот предизвик оваа ноќ – носење на сите четири толку големи појаси“.

Share

AnimeTV anime tv freak: Boruto: Naruto Next Generations Episode 194

AniWatch watch anime: The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

Scroll to Top