Лукаку: Јас сум еден од петте најдобри напаѓачи во светот

Лукаку: Јас сум еден од петте најдобри напаѓачи во светот

пред 6 месеци

Фудбалерот на Интер, Ромелу Лукаку (27), бил задоволен од она што го покажал од почетокот на сезоната. Белгиецот, на 18 натпревари во Серија А и Лигата на шампионите, постигнал 15 голови.

„Слободно можам да кажам дека сум еден од петмината најдобри напаѓачи во светот. Не сакам сега да зборувам за тоа кој е уште тука, но себе се гледам меѓу најдобрите“, рекол Лукаку.

Интер, годината ја завршија на второто место на табелата во Серија А, со поен помалку од Милан, додека во Лигата на шампионите не успеаја да ја минат фазата по групи.

Share

AniWatch anime online: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 9

ANIMEFLIX my hero academia animeflix: Watch Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 3

Scroll to Top