Малку среќа и 1:0 за Македонија по 15 минути игра!

Малку среќа и 1:0 за Македонија по 15 минути игра!

пред 5 месеци

Македонската фудбалска репрезентација дојде до важно 1:0 водство против Косово по само 15 минути игра во Скопје.

По раното одмерување на силитие, ударот на Стефан Ристовски со помош на косовскиот дефанзивец Фидан Алити заврши во мрежата на гостите! Ристовски ја доби топката откако ја пропушти Пандев по убава акција, меѓутоа Ристовски имаше лош удар, кој за среќа заврши во голот на Косовците.

Share

Watch Hori-san to Miyamura-kun Episode 4 (https://animeheaven.pro/m/lQmv/ep-4) at website https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

My Hero Academia: Two Heroes (Dub) (https://animefreak.ws/m/92Q8) Episode Full at AnimeFreak anime freaks

Scroll to Top