Мегваер „заби“ како капитен, Англичаните лесно ја совладаа Ирска

Мегваер „заби“ како капитен, Англичаните лесно ја совладаа Ирска

пред 1 година

Фудбалската репрезентација на Англија уште еднаш покажа дека е супериорна во однос на старите ривали Ирска, совладувајќи ги во пријателски натпревар на „Вембли“ со 3:0.

Хери Мегваер, овојпат во улога на капитен на селекцијата на Герет Саутгејт, го отвори резултатот во 18. минута со гол со глава, во сензационално враќање во Албионот откако во текот на летото беше исфрлен накратко од репрезентацијата по апсењето на одмор во Грција.

Ѕвездата на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо да зголеми на 2:0 во 31. минута. Конечните 3:0 беа дело на Доминик Калверт-Луин од пенал во 56. минута.

Во вториот денешен пријателски меч во Кардиф, Велс и САД одиграа реми без голови (0:0).

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english anime Gintama

watch animes 4Anime Bleach

4Anime SK8 the Infinity

Hunter x Hunter (2011)

Attack on Titan Season 3 (Dub)

Scroll to Top