Медведев не се шегува, без загубен сет оди на Надал!

Медведев не се шегува, без загубен сет оди на Надал!

пред 4 месеци

Русинот Данил Медведев ја продолжи својата фантастична форма во финишот на сезоната, победувајќи го лесно со 6:3/6:3 Аргентинецот Диего Шварцман во последниот меч по групи на АТП финалето во Лондон.

Со оваа победа, Русинот го потврди првото место во својата група, и тоа импресивно без загубен сет, откако претходно ги „преслуша“ и Новак Ѓоковиќ и Александер Зверев. Во првиот сет, светскиот број 4 направи два брејка, пред дебитантот на турнирот, Шварцман да пружи поголем отпор на стартот на вториот, но Русинот повторно најмалку грешеше кога беше најпотребно.

Сега, за него следува дуел со Рафаел Надал, освојувачот на рекордни 20 гренд слем титули, во кој влегува со 0-3 скор против Шпанецот. Во второто полуфинале во „О2 арената“, Новак Ѓоковиќ ќе игра со Доминик Тим.

Share

Watch A Silent Voice Episode Full at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven site

Watch Dr. Stone Episode 17 at Crunchyroll crunchyroll free iwatobi swim club

Scroll to Top