Меси ќе пропушти два натпревари

Меси ќе пропушти два натпревари

пред 8 месеци

Лионел Меси ја доби најмалата казна за црвениот картон што го заработи против Атлетик Билабо, во Суперкупот на Шпанија.

Аргентинецот, во неделата, во 120 минута, без топка го удри противничкиот фудбалер Асиер Виљалибре. По прегледувањето на снимката, судијата Хесус Хил Манзано, по го покажа патот кон соблекувалната.

Казната што ја предвидува Ла Лига за ваков прекршок е суспензија од четири до 12 натпревари.

Дури и во Барселона биле изненадени од изречената казна. Медиумите пренесуваат дека во Барселона имале подготвена жалба доколку суспензијата била поголема од три натпревари.

Поради суспензијата, Меси, ќе ги пропушти натпреварите со Елче и Атлетик Билбао во Ла Лига.

 

Share

Chiisana Koi no Monogatari: Chichi to Sally Hatsukoi no Shiki (https://animepahe.cc/m/XEND) Episode Full

AnimeHeaven: Queen Millennia anime episode 42 online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Website https://4anime.biz: Watch Grisaia: Phantom Trigger The Animation 4anime Episode 2 4anime heroes rising

Marmalade Boy (Dub) (https://animekisa.in/m/zqjk) Episode 76

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimebe

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanimebe/

Scroll to Top