Надал не му даде шанса на дебитантот Рубљов

Надал не му даде шанса на дебитантот Рубљов

пред 10 месеци

Рафаел Надал имаше импресивна 6:3/6:4 победа над Русинот Андреј Рубљов, победувајќи во првото коло на АТП финалето во Лондон првпат од 2015 година и најавувајќи дека ќе оди по трофејот кој зачудувачки уште го нема во својата богата колекција.

Шампионот од Ролан Гарос, не се соочи со ниту една брејк топка против дебитантот на АТП финалето, за да биде на врвот на групата „Лондон 2020“ покрај Доминик Тим, кој претходно во три сета го совлада актуелниот шампион Стефанос Циципас.

Во следното коло следува вистинскио тест, кога Надал ќе излезе на терен против шампионот од Њујорк, Доминик Тим, додека утре своите натпревари ги почнува групата „Токио 1970“, каде што утре светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ почнува против Аргентинецот Диего Шварцман, пред во вечерниот термин, Александер Зверев да се судри со Данил Медведев.

Share

Website https://4anime.biz: Watch DNA² (Dub) 4anime Episode 15 persona 4 the animation funimation

WCOStream: Zillion: Burning Night (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream we bare bears

Watch Hatena☆Illusion: Koi to Mahou no Illusion de, Muchuu Sasechaimasu! Special Episode Full

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimebe/

Myspace: https://myspace.com/animeflixnl

Scroll to Top