Најдобриот Шкотланѓанец нема да игра против Србија

Најдобриот Шкотланѓанец нема да игра против Србија

пред 6 месеци

Репрезентацијата на Шкотска ќе биде хендикепрана пред клучниот натпрева за пласман на Европското првенство. Поради повреда, натпреварот со Србија, ќе го пропушти Рајан Фрејзер.

Напаѓачот на Њукасл се повреди синоќа, на гостувањето кај Саутемптон.

Шкотска, во четврток, ќе гостува во Белград во финалниот натпревар од баражот во Ц–дивизијата, во Лигата на нации. Шкотланѓаните последен пат на едно Европско првенство учествувале во 1996 година.

Share

ANIMEFLIX sites like animeflix: DARLING in the FRANXX (https://animeflix.nl/m/YMqN) Episode 24

4Anime persona 4 the animation english: Attack on Titan Season 2 Episode 12

Scroll to Top