На патеката „Интерлагос“ загина бразилски мото-шампион

На патеката „Интерлагос“ загина бразилски мото-шампион

пред 7 месеци

Бразилскиот мото-шампион, Матеус Барбоса, почина по инцидентот на патеката „Интерлагос“, во Сао Паоло.

23-годишникот се натпреварувал во престижната бразилска трка „Супер бајк Бразил“. Бил победник на шампионатот во Суперспорт конкуренцијата.

На легендарната патека „Интерлагос“, Барбоса, во еден момент не можел да го контролира својот мотор, излетал од патеката и директно удрил во оградата.

Веднаш мо била укажана лекарска помош, меѓутоа лекарската екипа можела само да ја констатира неговата смрт.

Share

AnimeDao watch anime dub: Watch Hunter x Hunter Episode 138

AnimeTV wco anime tv: Dragon Ball Super (Dub) Episode 131

Scroll to Top