Одмаздата на Ромеро го остави Паласиос со скршен ‘рбет!

Одмаздата на Ромеро го остави Паласиос со скршен ‘рбет!

пред 5 месеци

Аргентинскиот фудбалер од средниот ред Езекиел Паласиос добил скршен ‘рбет при 1:1 ремито со Парагвај, потврди неговиот клуб Баер Леверкузен, откако тој доби речиси сигурен намерен удар во грбот во првото полувреме од Анхел Ромеро на „Ла бомбонера“ во Буенос Аирес.

Се очекува Паласиос да паузира најмалку три месеци од повредата, откако беше жртва на еден навистина брутален старт, кој има своја позадина. Зачудувачки Ромеро не доби ниту жолт картон, а аргентинските медиуми тврдат дека се работи за чиста „одмазда“ за инцидент кој се случил пред речиси една година.

На мечот помеѓу Сан Лоренцо и Ривер Плата во аргентинскиот шампион, кој Сан Лоренцо го доби со 1:0, Паласиос, тогаш играч на Плата, го „собра“ братот на Анхел Паласиос, Оскар, за што доби црвен картон.

Share
Scroll to Top