По Мицевски и Попзлатанов потпиша со РФС Рига

По Мицевски и Попзлатанов потпиша со РФС Рига

пред 3 месеци

Уште еден фудбалер на Вардар кариерата ќе ја продолжи во РФС Рига. По капитенот Дарко Мицевски, во Летонија, се пресели и Јован Попзлатанов.

За 24-годишниот фудбалер ова ќе биде негово прво меѓународно искуство. Во досегашниот тек од кариерата покрај во Вардар, тој настапувал и во Тетекс и Пелистер.

Share

ANIMEFLIX neon genesis evangelion animeflix: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 5

WCOStream wcostream we bare bears: Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 19 (https://wcostream.cc/m/kPLY/ep-19)

Scroll to Top