Првото осминафинале е Италија-Австрија во сабота на „Вембли“

Првото осминафинале е Италија-Австрија во сабота на „Вембли“

пред 3 години

Италија ќе игра со Австрија во осминафиналето на ЕУРО 2020, откако „аѕурите“ го освоија првото место во групата А, додека Австријците беа второпласирани во нашата група Ц по 1:0 победата над Украина.

Италија ќе игра на „Вембли“ против Австријците во сабота на 26 јули во 21 часот, а ако успеат да стигнат до четврт-финалето би играле на 2 јули на „Алијанц арената“ во Минхен (повторно во 21 часот), најверојатно со Белгија или со третопласираниот тим од групите А, Д, Е или Ф.

Полуфиналето е на 26 јули на „Вембли“, исто како и финалето на 11 јули.

Share
Scroll to Top