Првпат во историјата, Саутемптон е лидер во Премиер лигата!

Првпат во историјата, Саутемптон е лидер во Премиер лигата!

пред 11 месец

Тимот на Саутемптон е неочекувано лидер во Премиер лигата по првиот меч од осмото коло, откако со 2:0 го совладаа Њукасл за нивна петта победа оваа сезона.

Тимот на Ралф Хазенхитл дојде во водство уште во седмата минута преку Че Адамс, пред Стјуарт Армстронг во 82. минута да ги постави конечните 2:0. Сега, Саутемптон има 16 поени, колку што има и второпласираниот Ливерпул и еден повеќе од Лестер, иако овие два тима имаат меч помалку.

Претходно, во блед меч, Брајтон и Барнли одиграа 0:0, со што гостите ја продолжија низата и седум меча немаат победа во Премиер лигата, откако лани беа и во игра за пласман во ЛШ.

ПРЕМИЕР ЛИГА, 8.КОЛО

Брајтон – Барнли 0:0

Саутемптон – Њукасл 2:0

Share

TwistMoe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://kissanime.mx: Watch Cinnamoroll: The Movie kissanime Episode Full one piece stampede kissanime

Bludgeoning Angel Dokuro-chan Episode 4

Website https://animedao.nl: Watch Schoolgirl Strikers: Animation Channel animedao Episode 13 sword art online animedao

Startupmatcher: https://startupmatcher.com/p/animefreak

Zintro: https://www.zintro.com/profile/zid408d375?ref=Zid408d375

Scroll to Top