Против Грузија без Аријан Адеми

Против Грузија без Аријан Адеми

пред 4 години

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми поради повреда многу веројатно ќе го пропушти натпреварот против Грузија на 12. ноември во Тбилиси за пласман на Европското првенство.

Аријан Адеми, се поведил во неделата, на загревањето пред првенствениот меч на својот Динамо Загреб против Истра.
Медицинските прегледи кој му беа направени од лекарскиот тим на македонската репрезентација, потврдиле дека Адеми има парцијална руптура на предната ложа.

Шансите да се опорави и да биде во конкуренција за настап за натпреварот во Грузија се минимални.

Селекторот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски, на местото на Адеми го повика фудбалерот на Шкендија Енур Тотре.

Фото/FFM.мк

Share
Scroll to Top