ПСЖ нудат 40 милиони за Џанлука Скамака

ПСЖ нудат 40 милиони за Џанлука Скамака

пред 2 месеци

Според „Калчомеркато“, Пари Сен-Жермен е блиску до потписот на напаѓачот на Сасуоло, Џанлука Скамака откако понудиле 40 милиони евра плус бонуси за италијанскиот репрезентативец.

Повеќе италијански клубови беа заинтересирани за Скамака во текот на летото, посебно Милан и Интер, но Сасуоло останува на својата желба од 50 милиони евра, која сега е достижна со понудата на францускиот тим. Според „Калчомеркато“, Сасуоло ја одбиле првата понуда од ПСЖ, по што стигнала подобрена втора понуда. „Л’Екип“, пак, тврди дека Скамака веќе се договорил за платата со ПСЖ и се чека на Сасуоло.

23-годишниот Скамака произлезе од академијата на Рома, пред во 2015 година да замине во ПСВ Ајндховен, за во 2017 да се врати во Италија со Сасуоло. Минатата сезона тој имаше 16 гола во 36 меча во Серија А.

Share

sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu tải sunwin apk

sun win

sunwin

sun win

tải sunwin

Scroll to Top