Рамос го симна Буфон од тронот

Рамос го симна Буфон од тронот

пред 11 месец

Капитенот на „Фуријата“, Серхио Рамос (34) го симна од тронот легендарниот италијански голман, Џанлуиџи Буфон како играч со најмногу настапи во европскиот репрезентативен фудбал.

Капитенот на Реал Мадрид со вечерашниот настап против Швајцарија го игра својот 177-ми меч за Шпанија, а како стојат работите нема скоро да запре со играње за националниот тим, што неговиот успех го прави уште поимпресивен.

Рамос за „Фуријата“ дебитираше во 2005. година додека се уште го носеше дресот на Севилја. Тогаш имаше 18 години и 361 ден, па тогаш беше најмлад дебитант во шпанската репрезентација.

Рамос со Шпанија освои титула светски шампион, а двапати го освои и ЕП. За селекцијата досега постигна 23 гола.
Инаку, Џиџи Буфон останува со 176 настапи за Италија.

Share

Website https://kissanime.mx: Watch Shakugan no Shana: Friagne & Marianne no Naze Nani Shana! Nandemo Shitsumonbako! 2 kissanime Episode 8 kissanime gogoanime

Animepahe: Scissor Seven anime episode 10 online free at https://animepahe.cc free anime

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Watch Blessing of the Campanella Episode 12

Snupps: https://www.snupps.com/gogoanimelol

Cplusplus: http://www.cplusplus.com/user/gogoanimelol/

Scroll to Top