Рашфорд го искршил Ролс Ројсот по вчерашниот меч со Барнли

Рашфорд го искршил Ролс Ројсот по вчерашниот меч со Барнли

пред 3 месеци

Маркус Рашфорд имал бурна вечер, откако по 1:0 победата над Барнли, го искршил својот Ролс Ројс (вреден речиси милион фунти), правејќи сериозна сообраќајна несреќа.

Рашфорд се судрил со „сообраќаен остров“, уништувајќи го своето возило, но си заминал од местото на несреќата без повреди, добивајќи помош од локалната полиција, но и од својот капитен, Бруно Фернандеш, јавува „Сан“.

Share
Scroll to Top