Реал подготвени да го „грабнат“ Фил Фоден

Реал подготвени да го „грабнат“ Фил Фоден

пред 1 година

Реал Мадрид се заинтересирани да го донесат младиот фудбалер на Манчестер сити, Фил Фоден на „Сантијаго Бернабеу“, тврди британскиот весник „Дејли мирор“, посочувајќи дека „кралевите“ подолго време го следат развојот на 20-годишниот Англичанец.

Фоден оваа сезона не е редовен кај Пеп Гвардиола, стартувајќи само во пет меча во Премиер лигата и Зинедин Зидан смета дека талентот на Англичанецот може да дојде до вистински израз во Мадрид.

Се очекуваше Фоден да биде стартер по одличните настапи минатата сезона и заминувањето на легендарниот Давид Силва, но тој не доби шанса во најважните мечеви на „граѓаните“ оваа сезона – против Јунајтед, Ливерпул и Тотенхем, иако играше во пет меча од Лигата на шампионите.

Гвардиола постојано го фали Фоден, нарекувајќи го „најталентираниот фудбалер“ со кого работел.

Share

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Boruto: Naruto Next Generations Episode 222

old animefreak AnimeFreak Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

watch anime dub AnimeFreak The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

AnimeFreak Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 10

online anime AnimeFreak To Your Eternity

Scroll to Top