Рекорд – Карловиќ со победа ја отвори 23-тата сезона во кариерата

Рекорд – Карловиќ со победа ја отвори 23-тата сезона во кариерата

пред 10 месеци

41-годишниот хратски тенисер Иво Карловиќ (моментно 148. на АТП листата) со победа на првиот настап во 2021 година.

Го совлада Шпанецот Пабло Андухар (34) со 6-3 5-7 и 6-4 во 1. коло на АТП турнирот во американски Делреј Бич по 2 часа и 16 минути игра.

Карловиќ до победата стигна со 27 асови.

Хрватскиот тениски ветеран на истиот овој турнир триумфираше во 2015 година со победата во финалето против Доналд Јанг, а 5 години порано беше поразен во завршниот меч од Латвиецот Ернест Гулбис.

За Карловиќ ова е 23-тата сезона во кариерата, а на нејзиното отворање стана најстариот играч со победа на турнир по Џими Конорс од 1995 година.

Share

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Watch anime online for free at AnimeFreak free anime

Website https://wcostream.cc: Watch The Disastrous Life of Saiki K. wcostream Episode 24 wcostream we bare bears

Website https://animeflix.nl: Watch Dragon Ball Z: Saiya-jin Zetsumetsu Keikaku animeflix Episode 2 attack on titan animeflix

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanime-official/home

Zzb: https://zzb.bz/FbeRO

Scroll to Top