Руска ММА пресметка за неисплатен долг – Јандиев го прати Харитонов во болница

Руска ММА пресметка за неисплатен долг – Јандиев го прати Харитонов во болница

пред 11 месец

Дека руската ММА сцена нуди бесконечни неверојатни приказни покажува и последниот пример, кога ветеранот Сергеј Харитонов заврши во болница на операција, откако УФЦ фајтерот Адам Јандиев го начека и го нападна во расправија за долг од 20-тина илјади евра.

Харитонов, кој неодамна го имаше боксерското деби во бизарна победа над Англичанецот Оли Томпсон во Дубаи, овојпат настрада од УФЦ фајтерот во средна категорија, и тоа не во кафезот или рингот, туку пред спортскиот комплекс „Лужники“ во Москва.

Според руските медиуми, нападот се случил откако Харитонов го потсетил Јандиев дека му должи 2 милиони рубљи (околу 20.000 евра), по што овој брзо му упати два удари, по што двајцата паднаа на подот пред полицијата да интервенира и да спречи поголем инцидент.

Ова не е првпат Јандиев да прави вакво нешто – тој наводно му „наместил“ напад на пријателот на Харитонов, и аматерски ММА фајтер Руслан Абдо, кој доби скршен нос.

Харитонов ќе остане во болница барем 10 дена бидејќи морал да оди на операција, додека полицијата го уапсила Јандиев.

Share

Watch anime online for free at Animepahe anime streaming

AnimeFreak: Gleipnir anime episode 13 online free at https://animefreak.ws free anime

https://animeflv.uk animeflv

TwistMoe: Miss Kobayashi's Dragon Maid (Dub) anime episode 13 online free at https://twistmoe.net stream anime online

Connect garmin: https://connect.garmin.com/modern/profile/632c1172-7170-4197-96fe-c880fe6bff83

Animeflixnl blogspot: https://animeflixnl.blogspot.com/

Scroll to Top